Gimnazjalisto - Czy wiesz, że…?

Gimnazjalisto – Czy wiesz, że…?

Gimnazjalisto – Czy wiesz, że…?

 

Stoi przed Tobą świetlana przyszłość? Tak, tak, słowa, które słyszysz od swoich rodziców, nauczycieli, to prawda. A dokładnie o co chodzi z tą przyszłością? Stoisz u progu dojrzałości – społecznej, psychicznej. To Twoje wybory dokonane tu i teraz zadecydują o tym co, jak i gdzie – właśnie w przyszłości. Wybór następnej szkoły, zaraz po ukończeniu gimnazjum, nie należy do najłatwiejszych.

Jak można Ci zatem pomóc?

Po pierwsze zastanów się nad tym co lubisz robić, co sprawia Tobie satysfakcję i co według Ciebie jest najlepszym rozwiązaniem.

Wspólnie z rodzicami zastanów się nad swoją karierą zawodową – tak,  to już teraz musisz się określić. Do wyboru masz wiele wariantów, poczynając od szkoły zawodowej, technikum zawodowego, liceum zawodowego lub ogólnokształcącego.

Skupimy się tu na tej niedocenianej „zawodówce”.
Jeśli zdecydujesz się na szkołę zawodową co zyskasz? Korzyści jest wiele.

Po pierwsze uczysz się zawodu – najlepiej jeśli u pracodawcy, w naturalnych warunkach, poznajesz techniki i metody pracy, nabywasz umiejętności i uczysz się pracy.

Po drugie, masz możliwość rozpoczęcia pracy zawodowej zaraz po ukończeniu „zawodówki” u pracodawcy, gdzie miałeś praktyki – dlaczego – bo On już Ciebie zna, bo Ty już wiesz o chodzi w tej pracy, a wreszcie Ty już umiesz i potrafisz wykorzystać zdobytą wiedzę.

Po trzecie, masz nadal otwartą drogę do kolejnych etapów edukacji, a zakończyć ją możesz z tytułem magistra inżyniera w zawodzie, którego uczyłeś się już w szkole zawodowej – jesteś mistrzem.

Siłą napędową każdej gospodarki są małe i średnie przedsiębiorstwa – bo ich jest najwięcej. Rodzinne firmy, gdzie z pokolenia na pokolenie przekazywana jest tradycja i źródło zarobków, to bardzo rentowne instrumenty rynku. Każda większa firma powstawała w ten sam sposób – zaczynając od małych rodzinnych firm.

Tak więc masz po zasadniczej szkole zawodowej  – branżowej, konkretny zawód, umiejętności, wiedzę praktyczną i teoretyczną.

Teraz to Twój ruch.

   ?!   A czy wiesz, że …. na naszym rynku pracy brakuje pracowników?

?!  Czy wiesz, że właściciele firm chcą zatrudniać ludzi z umiejętnościami i wiedzą? Oni szukają pracowników! Właśnie teraz tak bardzo brakuje ludzi do pracy. Czyli, że co? Czyli, że już zaraz po szkole możesz zarabiać.

Wielkie rzeczy rodzą się z małych idei.

rybkan