Mistrzostwa Fryzjerstwa Regionu Gorzowskiego 2014 wyniki

Mistrzostwa Fryzjerstwa Regionu Gorzowskiego 2014 wyniki

W niedzielę, 16.03.2014 r., w Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorców odbyły się Mistrzostwa Fryzjerstwa Regionu Gorzowskiego w kategorii Juniorów. W konkurencjach wzięło udział ponad 40 zawodników, w tym nasi najmłodsi uczestnicy, którzy już przygotowują się do bycia mistrzami fryzjerstwa.

Uczestnictwo w regionalnych mistrzostwach było dla uczących się fryzjerów wyzwaniem i możliwością spróbowania swoich sił w tworzeniu niebanalnych fryzur. Prezentowane prace w większości budziły uznanie komisji sędziowskiej, która pod przewodnictwem Pana Izydora Wochny, oceniała wszystkie kreacje wytworzone przez juniorów.

W pierwszej części konkursu, uczestnicy Mistrzostw startowali w trzech konkurencjach indywidualnych.

Komisja sędziowska w szczególny sposób doceniła pracę Kingi Fiszer (2 rok nauki), której praca w kategorii plecionka i warkocze na długich włosach otrzymała maksymalną ilość punktów. Tak wysokimi notami w konkurencji indywidualnej może poszczycić się jeszcze tylko uczennica Malwina Dymek  (2 rok nauki), która zachwyciła pracą w kategorii męskiej – modelowanie fryzury klasycznej.

Pierwsze miejsca za konkurencje indywidualne otrzymali
Plecionka i warkocze na długich włosach Fale wyciskane na mokro Modelowanie fryzury klasycznej
1. Kinga Fiszer,
mistrz szkolący
Danuta Pydo2. Karolina Świtoń,
mistrz szkolący
Irena Majzlik3. Marta Buda,
mistrz szkolący
Halina Olek
1. Sandra Bażant,
mistrz szkolący
Henryk Majzlik 2. Joanna Lazarek,
mistrz szkolący
Henryk Majzlik3. Patrycja Radiuk,
mistrz szkolący
Sylwia Górnostaj
1. Malwina Dymek,
mistrz szkolący
Irena Majzlik2. Karolina Świtoń,
mistrz szkolący
Irena Majzlik3. Monika Wyszyńska,
mistrz szkolący
Henryk Majzlik

W drugiej części konkursu juniorzy prezentowali po dwie prace w działach: męskim i damskim. Talentem i umiejętnościami w uczesaniu fryzury kreatywnej oraz wieczorowej z działu damskiego wykazała się Grażyna Jebut, która jako jedyna spośród wszystkich zawodników otrzymała maksymalne noty sędziów za obie konkurencje.

Pierwsze miejsca za konkurencje indywidualne otrzymali
Dział fryzjerstwa damskiego Dział fryzjerstwa męskiego
1. Grażyna Jebut
mistrz szkolący Bożena Cichocka2. Daria Walczak
mistrz szkolący Łucja Zacharewicz3. Malwina Piczak
mistrz szkolący Dorota Jachimowicz
1. Monika Wyszyńska
mistrz szkolący Henryk Majzlik2. Malwina Dymek
mistrz szkolący Irena Majzlik3. Karolina Świtoń
mistrz szkolący Irena Majzlik

Laureaci dwóch pierwszych miejsc z działu fryzjerstwa damskiego oraz działu fryzjerstwa męskiego będą reprezentować Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorców podczas Otwartych Mistrzostw Fryzjerstwa Polskiego, które odbędą się w Poznaniu 27.04.2014r.

Minimalnie mniejszą rywalizacją ale nie mniejszą kreatywnością wykazali się nasi najmłodsi uczestnicy: Dawid i Kamil Pucek oraz Lena Cichocka. Mali fryzjerzy startowali w konkurencji dodatkowej dla dzieci do lat 13.

Za zajęcie pierwszych sześciu miejsc w każdej konkurencji juniorzy otrzymali dyplomy, które osobiście wręczał Dyrektor Izby. Zawodniczki zajmujące pierwsze trzy miejsca w dziale damskim i męskim otrzymały dodatkowo puchary oraz osobiste gratulacje Prezesa Izby.

Wszyscy zawodnicy zabrali do domu nagrody od głównego sponsora Mistrzostw naszego regionu, Przedsiębiorstwa Handlowego Polwell Wojciech Bukowski.

Gratulujemy zwycięzcom i ich mistrzom, a naszym reprezentantkom: Grażynie Jebut, Darii Walczak, Monice Wyszyńskiej oraz Malwinie Dymek życzymy dużo szczęścia podczas etapu ogólnopolskiego. Następny konkurs regionalny już za niecały rok!

Galeria Konkurs Fryzjerski 201Galeria Konkurs Fryzjerski 201